Baharat Çeşitleri

Baharat Çeşitleri

BORU TARÇIN

Doğanın nimetlerinden olan boru tarçın demlenerek sizlere şifa sunmaktadır . ..

500,00TL

ÇEKİLMİŞTARÇIN

Kabuk tarçınların geleneksel yöntemlerle öğütülerek sizlere sunulmaktadır . ..

200,00TL

DÖKME SEYLON ÇAY

Altın rengi ve nefis tadıyla yüzlerce yıldır çayseverlerin önde gelen tercihlerinden olan Seylan Çayı, Seylan'ın yüksek dağlarının eteklerinden toplanan çay yapraklarından elde edilir. Uzun yapraklı (Orthodox) Seylan ve Vietnam çaylarının harmanından oluşan Lipton Golden Ceylon Ç..

400,00TL

DÖVME İPEK BİBER

Geleneksel yöntemler kullanılarak taş değirmenlerde dövülerek elde edilir . Kendine has kokusu tadı ile sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.....

250,00TL

EV YAPIMI İSOT

Ev yapımı özel URFA biberlerinin kurutulması ile elde edilir . Kararması için geleneksel yöntemler kullanılır ve yemeklerinize tad katar. ..

250,00TL

HAŞHAŞ (MAVİ)

Haşhaş bitkisi gelincikler familyasındandır. Oldukça sıcak iklimi sever. Hindistan, Batı Asya ve ülkemizde haşhaş ekilir. Bizim ülkemizde 40'ın üzerinde yabani haşhaş türü vardır. Ege denizinin Kuzey Doğusu özellikle Denizli, Afyon, Kütahya, Burdur, Isparta da haşhaş ekiminin yapıldığı yerle..

200,00TL

HASPİR ( Aspir )

Turuncu çiçekli bir bitki. Çiçek yaprakları kurutularak safran yerine renk verici bir baharat olarak kullanılır. Safran gibi tadı ve kokusu yoktur. Hasbir, asbir, aspir, kutrum ve yalancı safran adlarıyla da anılır. Haspir, çoğu kez bir tür safran olarak tanımlansa da, aslında tamamen farklı..

700,00TL

HİBİSKUS

Hibiscus, yaprakları olan alternatif bir çiçektir. Genellikle bir dişli veya loblu marjı ile mızrak ve ovat şeklindedir . ..

250,00TL

HİNDİSTAN CEVİZİ

Pastalarınız için tad ve dekor katar . ..

150,00TL

Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 43 (5 Sayfa)
Sorunuz mu var? 0506 473 49 49
Sipariş Destek siparis@balimbaharat.com
Müşteri Destek info@balimbaharat.com