SUSAM (KÜNCÜ)

  • 40,00TL


  • Stok Durumu: Stokta var

Susam, bol miktarda yağ taşıyan bir bitki olup, ağız yoluyla alındığında müshil ilaç nitelindedir. Yaralar ve sertlikler üzerine merhem gibi sürüldüğü gibi ilaç yapımında katkı maddesi olarak ta kullanılmıştır. Yenildiğinde vücudu normal bir şekilde ısıtır ve şişmanlatır, bu özellik hem tohum...


Mevcut Seçenekler:

Susam, bol miktarda yağ taşıyan bir bitki olup, ağız yoluyla alındığında müshil ilaç nitelindedir. Yaralar ve sertlikler üzerine merhem gibi sürüldüğü gibi ilaç yapımında katkı maddesi olarak ta kullanılmıştır.
Yenildiğinde vücudu normal bir şekilde ısıtır ve şişmanlatır, bu özellik hem tohumunda ve hem de yağında mevcuttur. Diğer bütün tohumlardan daha yağlıdır, bu sebeple çabucak bozulup kokuşur. Hazmı pek iyi değildir. Kusma ve ağız kokusu meydana getirir, dişler arasında artıklar bırakır, mideyi sarkıtır ve susuzluk yapar, hafifçe kızartılacak olursa veya bal ile birlikte alınırsa, yan etkisi giderilmiş olur. Susam tohumu’nun öğütülmüş tozu, susamyağının aynı özelliğine sahiptir. Fakat yağı daha tesirlidir.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Sorunuz mu var? 0506 473 49 49
Sipariş Destek siparis@balimbaharat.com
Müşteri Destek info@balimbaharat.com